Noc Bojovníků 25.5.2019

11. galavečer se opět vydařil 14.12.2015

Igor Daniš se stal v Hodoníně Evropským šampionem v Muay Thai, Hodonin bral jednu výhru

 

11. galavečer bojových sportů přivítal v útrobách městské sportovní haly v Hodoníně 1358 návštěvníků. Během sobotního galavečera se v hale odehrálo devět zápasů. Mezi nimi i dva titulované o významné pásy.  Ten nejvýznamnější získal Igor Daniš ze Slovenska a získal tak titul IPCC v Muay Thai. Ocenění Youngblood Amateru Champion v Muay Thai získal Marian Janiš z Poltaru. Hodonínští reprezentanti František Jelínek a Jan Babič získali na domácí půdě jednu výhru. A to v boxu. Tu zařídil Jelínek po výhře na body. Zkušenější Babič nešťastně prohrál při zápasu v Muay Thai na body.

 

Celá šou začala přesně v 19:30. Úvodní video, skvělé efekty a Josef Melen zahájily jedenáctý galavečer. Po úvodním slovu hlavního organizátora akce, která svým významem přesahuje hranice Hodonínska, Romana Sedlačíka začal nástup všech bojovníků. Osmnáct zápasníků se sešlo v ringu a představilo se zaplněné hale. Následovalo vystoupení performera Marteeze, který rozpohyboval strnulé publikum a připravil ho na úvodní zápasy. Beatboxer Marteez si připravil pro celé publikum a organizátory také jedno překvapení. „Marteez přivezl s sebou i houslistu, se kterým připravil celé publikum na finálový souboj. „Bylo to milé překvapení. Bylo to něco navíc a my jsme za to Marteezovi vděční,“ dodává marketingový ředitel akce, Jiří Wagner.

 

Na galavečeru bylo možné vidět zápasy v Boxu, Muay Thai a K1. K tomu dva titulované zápasy, dva zápasy domácích borců a jeden ženský souboj. Celá akce byla navíc součástí série Youngblood, která se pořádala již po 45. „Startovní listina se letos rodila dosti kostrbatě a to zejména díky omluvenkám. I přes to si myslím, že se nám podařilo připravit zajímavý program, který všechny přítomné, alespoň dle prvních reakcí bavil. Mám radost, že jsme dokázali uspořádat takovouto akci na tak vysoké úrovni,“ dodává hlavní organizátor a promotér akce, Roman Sedlačík.

 

Do prvního zápasu v hmotnostní kategorii do 67 kilogramů na tři kola v Muay Thai, se proti sobě postavili dva borci z Bratislavy, Martin Oravkin  a Matúš Kuruc. Oravkin dokázal velmi vyrovnaný zápas získat pro sebe a zvítězil na body. Cenu předával Jan Pávek, syn majitele společnosti Elvorev. Do druhého souboje v Muay Thai bez loktů se proti sobě ve váze do 62 kg postavili Michal Kováč z Bratislavy a první reprezentant z Polska, Krzystof Cendbrzynski. I tentokrát byl úspěšný borec ze Slovenska a porazil svého soupeře 3:0 na body.  Cenu vítězi předal spolumajitel společnosti Arca Consulting, Peter Seršen.

 

Na galavečeru nebyly k vidění jen skvělé zápasy, ale také krásné ring girls, které sklízely velké ovace. Ty připravila pro galavečer společnost Maky & Michelle. Ke krásným dívkám a napínavým zápasům patří i kvalitní doprovodný program. A ten byl na hodonínské šou k vidění již od začátku. Prvním vstupem bylo vystoupení dívek, které předvedly publiku skvělou Zumba šou. Skupina Hanky Ammerové získala sympatie diváků a ti se mohli těšit po skvělé kávě, či zkoušece trenažeru F1 na další zápasy.

 

Ve třetím zápasu proti sobě stanuly dámy. Ty si to rozdaly na tři kola v Muay Thai. Karolína Ošková z Bratislavy a Petra Gaberová z Poltaru. Vyrovnaný zápas pro sebe získala Ošková, která zvítězila na body. Cenu dámám v ringu předala majitelka společnosti Patro Snů, Kristýna Rewajová. Ve čtvrtém zápasu do 76kg jsme mohli vidět v boxerském klání domácího Františka „Frenka“ Jelínka. Ten se svým soupeřem, Simonem Jantošem z Krnova, dokázal držet krok a po dobře takticky zvládnutém utkání zvítězil na body „Zápas velmi dobrý. Frenk sice v půlce zápasu už pocítil únavu a soupeř se několikrát trefil velmi dobře, ale zvládli jsme to,“ komentuje šéftrenér domácího oddílu Thaibox Hodonín, Sedlačík. Cenu Jelínkovi předal skvělý boxer a patnáctinásobný mistr ČR, Ivan Dunka. Účastník Olympijských her se v současné době chystá restartovat svou kariéru a přestoupit k profesionálům.

 

Návaznost k dalším soubojům připravil hodonínský klub Krav Maga. Ten představil, pod taktovkou Petra Přikryla, vynikající šou, kterou odprezentoval tento izraelský způsob sebeobrany. A jak říká Přikryl: „Pokud nejde úder na choulostivá místa útočníka, nejedná se o Krav Maga,“

 

Pátý zápas nám představil kategorii do 76 kg v Muay Thai. Martin Sawický z České republiky vyzval slováka Milana Kratochvíla. Kratochvíl, který měl v tomto zápase navrch připravil svému soupeři prohru a zvítězil na body. Cenu Kratochvílovi předal ředitel a majitel společnosti MaxReklama, David Hlavatý. V šestém zápasu se o pás Youngblood Amateur Champion v Muay Thai proti sobě předatvili Marek Tencer z Bratislavy a Marian Janiš. Souboj ve váže do 63,5 kg ovládl Janiš. „V tomto tvrdém souboji jsme mohli vidět moderní boj v této lehké váhové kategorii. Jsme velmi rádi, že jsme na našem galavečeru mohli vidět dva titulované zápasy. Za což děkujeme organizátorům Youngblood,“ dodává Sedlačík. Cenu vítězi předala majitelka společnosti Prvá Cestovná a Prvá Plavebná, která provozuje přístav na Baťově kanálu ve Skalici, Martina Šebelová.

 

Doprovodný program pokračoval také informací o podporované aktivitě na galavečeru – Nadaci Sunrise. Ta podporuje mladé a talentovaní sportovce. Jeden z nich se představil i v ukázce svého umění na galavečeru. Čtrnáctiletý Michael Vilém Weinbrenner je několika násobný  mistr ČR v boxu a karate s ním se v ringu představila jeden z ambasadorů Nadace, Hamo Aperian. „Michael může být svým přístupem inspirací pro mnoho mladých sportovců ve všech odvětvích. To co sportu obětuje a co již dokázal je neuvěřitelné. Hamo je skvělý boxer, je to jako Jágr v boxu u nás,“ dodává k představení Nadace její ředitelka, Monika Bajnoková.

 

V sedmém utkání se představil druhý domácí zástupce, Jan Babič. Ten se představil v ringu proti Romanovi Virgulovi z Bratislavy. Souboj Muay Thai v kategorii do 76kg  byl dlouho vyrovnaný. Každý ze soupeřů měl chvilku nahoru a do třetího kola se tak šlo za vyrovnaného stavu. Ve třetím kole již oběma borcům docházela síla a při chvilce nepozornosti inkasoval úder domácí Babič a byl počítán. Virgula nakonec zvítězil 2:1 na body. „Byla to velká škoda a trochu smůla, že Babič nezamakal a svého soupeře neskolil dříve, než zápas skončil. Nicméně šlo o velmi dobrý zápas a spoustu zkušeností pro oba zápasníky,“ dodává Sedlačík. Cenu vítězi předala prezidentka SHK Drtiči Hodonín, Jana Gajošová.

 

V osmém zápase se v nejtěžší váze (nad 91 kg) na galavečeru představili v technice K1 ostravský Břetislav Janíček a Matúš Šesták z Martina. Souboj, který mohl rozhodnout jeden dobře mířený úder nakonec ovládl na body Janíček a získal tak prestižní vítězství na Noci Bojovníků. Cenu předala šarmantní ředitelka Nadace Sunrise, Monika Bajnoková a členové Nadace Sunrise.

 

Před finálovým zápasem se představil se svým druhým vystoupení Marteez, ten odprezentoval své překvapení v podobě doprovodu ve hře na housle. K tomu se přidal krásný pohled na modelku Terezku, jejíž nahé tělo pokryly speciální UV barvy. Ty vytvořily neskutečný pohled na hadí ženu, která doprovázela celý galavečer pod speciálními UV lampami. Toto překvapení připravila majitelka Bodypaintingu Sinella, Zdeňka Rylka Dovályová a její tým.

 

Finálový zápas, to byla šou Igora Daniše a polského borce Przemyslawa Gosse. Oba se postavili mezi šestnáct provazů v souboji Muay Thai na 3 x 3 minuty. Ve hře bylo dost. Jednalo se o evropského šampiona IPCC v Muay Thai. „Na zápas jsme se velmi těšili. Igor Daniš byl studovat bojová umění v Thajsku, kde si vyzkoušel i zápas v Barmském boxu. Navíc během deseti dnů shodil dvanáct kilogramů. To zvěstovalo skvělou šou a tu naši návštěvníci opravdu dostali,“ předestírá Sedlačík. Po prvním kole vzájemného oťukávání, kde se zdálo, že má polák Goss navrch se začaly dít věci. Daniš začal být přesnější a rychlejší. Po druhém počítání poláka, který byl již značně fyzicky znaven, nelenil a krásným úderem kolene z náskoku poslal svého soupeře do říše snů. Polák si navíc odváží z Hodonína také památku v podobě tržné rány. „Jsem velmi šťastný, že jsem vyhrál. Bylo to skvělé. V prvním kole jsem si soupeře otestoval, zjistil jeho slabiny a ve druhém kole jsem chtěl rozhodnout. To se mi povedlo. K soupeři velký respekt, nic jsem o něm nevěděl. Bylo vidět, že má hodně zkušeností, ale vyšlo to,“ dodává nový mistr Evropy v Muay Thai organizace IPCE, Igor Daniš. Ten předvedl i krásné gesto fair-play, kdy pomáhal velmi otřeseného soupeře křísit. „Finálový zápas byl třešnička na dortu našeho galavečera. Skvělá atmosféra, fanoušci a bojovníci. K tomu jsme se snažili přidat zajímavý program a organizaci akce na profi úrovni. To byl náš letošní galavečer,“ dodává Sedlačík.

 

Následně se většina návštěvníků vydala na skvělou Afterparty do Music Clubu Casino, kde bylo vidět i mnoho zápasníků z Noci Bojovníků.

 

A jak to vidí  s dalším galavečerem jeho hlavní osobnost? „Uvidíme. Teď si užívám to, že je to za námi. Přijímám příjemné zprávy a jsem hrdý na celý organizační tým v čele s Jiřím Wagnerem. Vše klaplo, jak mělo. Příště musíme být ještě lepší. Ale kdy to bude a jestli vůbec. To se uvidí,“ dodává s úsměvem a tajemně, Roman Sedlačík.

 

A jak viděl celý galavečer jeho marketingový ředitel? „Uf, jsem rád, že je to za námi. Chci poděkovat všem lidem, kteří nám pomohli galavečer připravit a zorganizovat. Navíc nám letos pomohli i ihned s odklízením, takže jsme celou halu uklidili velmi rychle. Což je opravdu skvělé. Velký dík patří i všem partnerům a sponzorům. To oni nám pomáhají udělat velkou a opravdovou šou. To je místo, které v současné době náš galavečer zaujímá a je to i jejich práce a vizitka. Jsem šťastný, že se to i letos povedlo a slibuji, že od ledna začnu přemlouvat Romana, abychom šli i do dalšího ročníku. Vidíme se v roce 2016,“ dodává Wagner.

 

Více informací najdou všichni zájemci na www.nocbojovniku.cz nebo na www.facebook.com/nocbojovniku

Fotografie

Zpět


Video

Partneři galavečera Noci bojovníků